Talot on tegutsenud betooni ja betoontoodete turul väärikad veerand sajandit. Väikesest elemenditootjast oleme kasvanud mitmekülgseks tegijaks betooniturul, kes varustab tellijat – ühtviisi nii eraklienti kui suuri ehitusfirmasid – toodetega alates kaubabetoonist lõpetades tänavakividega. Otsime järjekindlalt võimalusi areneda ja laieneda, pidades seejuures hoolikalt silmas kliendirahulolu ning toodete kvaliteeti.

Mida me teeme?

Veerand meie toodangust tuleb presside alt – need on seinaplokid ning sillutus- ja äärekivid. Kuuendiku käibest moodustavad betoonisegud, mille tarnime klientidele oma betoonimikseritega. Ülejäänud 60% jaguneb vahelaepaneelide ja seina- ning karkassielementide vahel.

Mis on meile oluline?

Klient, nii suurt kui väike. Kuigi lõviosa käibest annavad äriühingud, hindame kõrgelt meie eraisikutest kliente ning leiame ka neile vajalikud lahendused.

Pädev meeskond, kes igas töölõigus arvestab tellija soovidega. Me ei paku lihtsalt betooni, vaid toodet, mille taga on alati meie parim oskus ja teadmine. Me ei tee oma töös järeleandmisi. 

betoonist. kompromissitult.

Kuhu edasi?

Oma 25. juubeliaastal tunneme end jätkuvalt noorte ja  õpihimulistena. Oma põhiülesannete kõrval oleme ninasarvik Kibibi vaderiks, soodustame noorte kehalist arengut, toetame abivajajaid – tunneme end olulise osana sootsiumist. Lihvime oma oskusi kuulda ja kuulata oma kliente eesmärgiga olla neile kindel ja meeldiv koostööpartner ka edaspidi.

Meile meeldib betoon.
Meile meeldivad betoonist lahendused.
Meie Talotis teeme oma tööd suure pühendumusega ja ei tee töö osas mingisuguseid järeleandmisi.
Me anname endast alati parima, et tarnida kliendile tema soovidele vastavad tooted.
Me oleme nõudlikud enda suhtes ja areneme pidevalt, et pakkuda klientidele ainult parimat.

 

AS Talot on tervamokk-ninasarvik Kibibi vader 2013 aasta aprillist.

20. sajandi algul oli teravmokk-ninasarvik arvukaim ninasarvikuliik maailmas, kuid salaküttimine sarve kasutamiseks rahvameditsiinis ja suveniiride valmistamiseks on viinud ninasarvikud väljasuremisohtu. Tänu erinevate organisatsioonide aastakümnete pikkusele panustamisele on teravmokk-ninasarviku populatsioonid hakanud tasapisi taastuma.

Toetame ninasarvikut – aitame aidata.

Welco kommenteeris koostöö jätkumist järgmiselt:

Tartu JK Welcol on hea meel teatada, et koostööd jätkatakse ja laiendatakse betooni- ja betoonvalmistoodete tootmisele keskendunud Maardus asuva ettevõttega AS Talot!

Juba eelmisel aastal elektrikute sponsoriks olnud ettevõte on uuel hooajal Welco suursponsoriks ning Taloti logo võtab koha sisse JK Welco võistlussärgi seljal. JK Welco nõukogu esimees Mart Raamat oli koostöölepingu sõlmimise üle silmnähtavalt rahul ja sõnas: "Ma ei kujuta ette, et ühegi teise ettevõtte filosoofia (AS Taloti tunnuslause on "betoonist. kompromissitult." - toim.) sobiks paremini Welco olemusega kokku. Kompromissitu, võitluslik ja hingega jalgpall on läbi aegade olnud elektriarmee tunnuseks ning mul on hea meel, et oleme leidnud endale partneri, kes oma põhitöös jagab samasuguseid väärtuseid".

AS Talot tegevjuht Rasmus Kurm sõnas koostöö kohta, et "Welco juhid ja meeskond võluvad oma pühendumisega. Otsustasime ka sel hooajal õla alla panna perspektiiviga, et Welcost kasvab tulevikus tõsine noortemagnet Lõuna-Eestis. Noorte kaasamine sporti on meie jaoks oluline."

Welco loodab Taloti abiga enda värava ette ühe korraliku betoonist bussi valada, et esiliigas sealt ühtegi palli läbi ei tuleks!

 

Talot pani tugeva õla alla Eesti Squashiföderatsiooni poolt korraldatud Eesti meistrivõistlustele squashis. Naistest tuli esmakordselt Eesti meistriks pärnakas Kirsika Kikkas ja meestest sai juba 9. kuldse medali endale kaela Paul Piik. Täpsemat ülevaadet ja statistikat näeb siit.

Meil on hea meel, et Taloti kaasabil sai teoks üks sportlik ja heitlusterohke nädalavahetus ning oleme ka edaspidi hea partner squashimängijatele.

Tallinna Loomaaed ja liigikaitsega tegelev vabaühendus SA Lutreola kogusid 2016. aastal vabatahtliku tegevusega ohustatud liikide kaitse toetamiseks looduses ligi 5700 eurot, sellest 1 030,40 eurot sihtotstarbeliselt ninasarvikute heaks.
Annetus kanti üle ninasarvikute kaitseorganisatsioonile Save the Rhino ja see läks sihtotstarbeliselt Keeniasse Ol Jogi kaitsealale. Tallinna Loomaaia direktori hr Tiit Marani sõnul anti panus looduses elavate loomade kaitse toetuseks Tallinna Loomaaia ajaloos üle esmakordselt. Save the Rhino tänukirja saab lugeda siit.

Taloti töötajatele 2015. aasta jõulukingituseks valmistatud tervamokk-ninasarvik Kibibi kott moodustas suure osa ninasarvikute kaitseks mõeldud toetustest.
 

Iga ost on heategu http://pood.lutreola.eu/

 

Taloti juhatuse liikme Rasmus Kurm´i intervjuu meie tegemistest Pereraadio juhtimisminutites.

Soome sertifitseerimisasutus Inspecta Sertifiointi Oy väljastas 23.augustil 2016.a AS-ile Talot sertifikaadi nr 9521-01, mis tõendab, et meie betoonvalmistoodete tootmisohje süsteem ja toodang vastavad ka Soome rahvuslikele ehitustoodete nõuetele.

Samuti väljastas Inspecta Sertifiointi Oy kinnitussertifikaadi nr 9522-01, mis tõendab, et Soome ehitustoodete nõuetele vastavad ka AS-is Talot toodetud suuremõõtmelised betoonplaadid ja teised massiivsed betoonelemendid (näiteks rõduplaadid), mis ei kuulu otseselt ühegi harmoneeritud Euroopa standardi käsitlusalasse.

Inspecta sertifikaat annab AS-ile Talot õiguse kasutada betoonvalmistoodetel FI-märgist ning jätkab meie poolt alustatud teed tõusta arvestatavaks konkurendiks Põhjamaade turul.

26. aprillil 2016 käisid AS-is Talot betoontoodete ja betoonvalmistoodete tootmisprotsesse uudistamas TTÜ tööstus- ja tsiviilehituse tudengid.

Tudengitele tutvustati ja näidati lähemalt betooni lähtematerjale ning nende erinevaid ladustamis- ja doseerimisviise, betoonisegu segamisprotsessi erinevate segisti tüüpide puhul, sillutuskivide valmistamist vibropressmeetodil, trepielementide ning ühe- ja kolmekihiliste seinaelementide tootmisprotsessi suuremõõtmelistel kallutatavatel vibrolaudadel, sarruse ettevalmistustöid ja eelpingestatud õõnespaneelide tootmist liugvalumeetodil.

Erinevates osakondades aitasid ekskursiooni läbi viia ning tootmisprotsessi eripärasid ja selle juurde kuuluva kvaliteedikontrolli etappe tutvustada üksuste tootmisjuhid.

Talot annab hoogu Eestimaa Looduse Fondi talgute must-toonekure aasta tegemistele.

Loe lähemalt siit.

Must-toonekurg on salapärane ja inimpelglik lind, kes erinevalt ta tuntud valgest vennast on Eestimaad asustanud juba ammustest aegadest. Viimastel aastakümnetel on ta jäänud nii haruldaseks, et iga edukas pesitsemine on omaette sündmus.

Kogutud raha toel on ELF-il eesmärgiks võtnud pidada must-toonekure toitumisaladel ühtekokku 7 talgut.

Läbi pesa juurde paigaldatud piilukaamera saab ühe must-toonekure pere elu jälgida siit: http://www.talgud.ee/must-toonekure-aasta/pesakaamera

 

Oleme tänu pidevale panustamisele kvaliteeti ja tootmise parendamisse saavutanud uue eesmärgi ja rahvusvahelise tunnustuse -- nimelt väljastas Nordcert AB veebruari alguses AS-ile Talot sertifikaadi nr 2211, mis tõendab, et meie betoonvalmistoodete tootmisohje süsteem ja toodang vastavad lisaks Eestis kehtivatele EL ehitustoodete nõuetele ka veidi rangematele Rootsi rahvuslikele nõuetele.

Nordcerti sertifikaat annab AS-ile Talot õiguse kasutada toodetel BBC-märgist ning toetab meie pikaajalisi ekspordiplaane Rootsi suunas.

2016 01 Parim korterelamu Tartus

Eelmise, 2015. aasta jooksul andis Tartu linnavalitsus kasutusloa umbes 200 ehitisele, nende seast valis žürii välja kuus parimat. Esinduslikemad selgusid nii korter-  elamute, üksikelamute kui muude hoonete seast. Uutest korterelamutest tunnistati parimaks Raatuse 68 elamu, mis paistab silma eelkõige tehniliste lahenduste poolest. Zürii hinnangul on tegu põhjaliku ja tervikliku välis- ja sisearhitektuuri lahendusega. Hoone ehitas Ehitustrust, elemendid valmistas Talot.

http://tartu.postimees.ee/3466323/need-on-tartu-mullused-parimad-ehitised

Tartu Postimehe täispikka uudist saab lugeda siit.

Betoon- ja betoonvalmistooteid tootev AS Talot ja JK Kalev sõlmisid kokkuleppe, mille kohaselt Talot toetab Kalevit võistkondade treeningvarustuse soetamisel.
 
Klubil on hea meel tõdeda, et Maardus ja Lagedil tegutsev äriühing hindab samuti noorte füüsilist ning vaimset arengut ning aitab jalgpalli kaudu kaasa noortele vabaaja võimaluste pakkumisele. 
 
Laupäeval, 25. juulil toimus Kalevi staadionil iga-aastane Taloti jalgpalliturniir, millest võtsid osa lisaks Talotile kaheksaliikmelised võistkonnad AS-ist Muuga Betoonelement ja Tech Group AS-ist. Selleaastase jõuvõtmise võitis Taloti võistkond. Lisaks mängijatele oli kohale tulnud ka hulgaliselt pealtvaatajaid, kokku ligi 80 inimest.
 
Pärast turniiri peeti maha ühine söömaaeg ning lastele aitas tegevusi viia Tallinna Kalevi noortetreener.

25 aastat tagasi otsustati Maardusse ühe põllu peale rajada betoonelementide tehas. Peale pooleaastast ehitustegevust registreeriti Talot äriühinguna 1. novembril 1990. Aastate jooksul on tootmispind pea kahekordistunud ja tootesortiment märkimisväärselt laienenud.

Tänaseks oleme klientidele teada-tuntud betoon- ja betoonvalmistoodete tarnija Eesti turul. Järjest rohkem suuname tegevust Skandinaavia turgudele.

19. novembril kutsusime oma head sõbrad Taloti sünnipäevapeole Viru varieteesse. Ise me kingitustest väga ei hooli ja seetõttu palusime kõigil vastavalt oma võimalustele kingituse asemel teha annetus Tallinna Loomaaia jääkarudele kodu ehitamiseks.

betoonist. kompromissitult.

Polaariumi ehitamist saab toetada:
Tallinna Loomaaia Sõprade Selts
a/a EE432200221010716613 Swedbank
Märksõna: Talot, jääkaru uus kodu

AS Talot ostab Rudus ASi betoontoodete üksuse

AS Talot ja Rudus AS sõlmisid 22. oktoobril 2014 lepingu, mille kohaselt AS Talot omandab Rudus ASilt betoontoodete äri. Tehingu käigus omandab AS Talot kogu Rudus AS betoontoodete äriüksuse Lagedil koos töötajate, tootmisseadmete, oskusteabe, lepingute ja kinnistuga. Rudus AS keskendub kaubabetooni ja graniitkillustiku tootmisele ja müügile.

AS Talot on viimastel aastatel oma positsiooni ehitusmaterjalide turul jõudsalt kasvatanud. Uue äriüksuse omandamine loob ettevõttele täiendavaid arenguvõimalusi ning kinnitab soovi püsida betoontoodete valdkonna liidrite hulgas. Käesoleval aastal tõusis AS Talot Äripäeva koostatud Ehitusmaterjalitootjate TOPis 11ndale kohale.

AS Talot juhatuse liikme Rasmus Kurmi sõnul annab omandamine äriühingule võimaluse saavutada oma pikaajalisi eesmärke: “Erinevalt konkurentidest on AS Talot tegev mitmel kaubaturul ning vaatamata tihedale konkurentsile leiame, et betoontoodete segment on meile oluline ja omab potentsiaali. Tehing Rudus ASiga annab võimaluse pakkuda oma klientidele veelgi laiemat valikut kvaliteetseid tooteid.“

Rudus AS juhatuse liige Toomas Vainola kinnitas, et nad tunnevad saavutatud kokkuleppe üle sügavat heameelt: „Lepingu osapooleks on tuntud ja usaldusväärne Eesti ehitusmaterjalide tootja, kes jätkab meie aastakümnete pikkust tööd. Usume, et tekkivast sünergiast ja kogemusest võidavad kõik kliendid."

Rudus AS asutati 1994. aastal Soome firma Oy Rudus AB kapitalil eesmärgiga pakkuda Eesti ehitajale kvaliteetset betooni ja graniitkillustikku. Alates 1999. aastast kuulub Rudus AS Iirimaal registreeritud CRH plc kontserni. 

AS Talot on Eesti kapitalil põhinev ligi 25-aastase kogemusega ehitusmaterjalide tootja, mille sortimenti kuuluvad betoon- ja betoonvalmistooted ning kaubabetoon. AS Talot müügitulu moodustas 2013. aastal 10,7 miljonit eurot. Peale tehingu jõustumist on ASil Talot Lagedil ja Maardus kokku kolm tootmisüksust 190 töötajaga. Poolte kokkuleppel ostuhinda ei avalikustata.

preload images